Şahlan Plastik Süt Ürünleri Gıda Maddeleri Ambalaj Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 1992 yılında Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulmuştur. Kuruluş amacına uygun olarak 1992 yılından günümüze PP ve PS plastik hammaddeden gıda maddeleri ambalajı üretimini; sektöründe deneyimli kadrosu ile sürdürmektedir.

Kaliteli ürünler üretme amacını her daim göz önünde bulunduran Şahlan Plastik; bu hedef doğrultusunda sistemler kurmuş, toplam kalite yönetimine yönelerek bu konuda uluslararası belgelendirme yolunu seçmiştir.Ürünlerini düzenli aralıklar ile Gıda Bakanlığı ve Uluslararası Akrediteye sahip laboratuvarlarda test ettirmekte ve sonuçları üretim süreçleri kontrol mekanizması ile örtüştürmektedir.

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde 7500 m2 alan üstünde 4000 m2 kapalı alanda Otomatik termoform plastik şekilleme makineleri ve baskı teknolojileri ile bölgesinde lider plastik ambalaj üreticisidir.

45 kişilik kadrosuyla 5 farklı ülkeye ihracat yapmaya başlamış olup, hedefi tüm dünyaya Şahlan Plastik'in kalitteli ürünlerini ihraç etmek, ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlamak kalite ve saygınlığımızdan asla ödün vermeden, başarılı üretim ve yönetim kadrosu ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutup, plastik ambalaj sektöründe ülkenin lider üreticilerinin arasında bulunup, dünya markası haline gelmektir.